Marmur, drewno, gładka biel – pora na łączenie struktur!

pilch-struktury-topNapisał: AdminPilch, dnia: 30 października 2018

Jesteś w swoim domu? Rozejrzyj się wokół. Czy na ścianach i podłodze dominuje gładka struktura? Czy podczas aranżacji swojego wnętrza bazowałeś głównie na zestawieniach kolorystycznych? Co powiesz na odważniejsze połączenia? Czas na wnętrza z łączonymi strukturami. 
Poniżej kilka naszych pomysłów. Ciekawe, czy znajdziesz wśród nich swojego faworyta.

  • Heksagon + gładka płytka

 

To duet, który z powodzeniem możesz zastosować na podłodze lub ścianie. Zastanawiasz się, w czym tkwi sekret takiej kombinacji?

Wybraną powierzchnię zapełniamy płytkami heksagonalnymi tylko do pewnego momentu, dodatkowo gdzieniegdzie rozmieszczamy pojedyncze heksagony, co pozwala nam uzyskać efekt niedokończonego, zaskakującego projektu.
Następnie na niezapełnionej jeszcze podłodze lub ścianie stosujemy gładką płytkę ceramiczną, np. w kolorze drewna lub bieli. Dla podkreślenia efektu pamiętaj o zastosowaniu kontrastu. Jasna powierzchnia świetnie zagra z ciemnym heksagonem (i odwrotnie).

  • Mozaika + Patchwork + gładka płytka lub płytka fala

 

Sposobów na połączenie wymienionych elementów jest naprawdę dużo. Wiele z nich znajdziesz na naszej stronie w zakładce: „kolekcje łazienkowe”. Przeanalizujmy jednak jedno przykładowe zestawienie.

Wyobraźmy sobie projekt czarno-białej łazienki. Pod lustrem poprowadźmy poziomy pas czarno-białego patchworku. Postawmy na jeden dominujący kolor – biel.

Pod prysznicem lub na jednej węższej ścianie kładziemy czarną mozaikę szklaną. Zamiast gładkich  powierzchni na kolejnych ścianach, możemy wykorzystać trójwymiarową wersję płytki ceramicznej – tzw. falę. Pamiętajmy jednak o umiarze – ozdóbmy nią jedną ścianę (lub więcej w zależności od wielkości pomieszczenia). Na podłodze proponujemy położyć klasyczne białe płytki.

pilch-struktury-3

  • Marmur + drewno

 

Lubisz eleganckie wnętrza? Postaw na płytki ceramiczne imitujące marmur.

Delikatne przebarwienia i surowość tego typu faktury świetnie przełamie ciepło drewna. To połączenie sprawdzi się zarówno w przypadku białych, jak i ciemnych płytek marmurowych. Do całości możesz dodać gładką powierzchnię: kolor szary w przypadku ciemnego marmuru i biały w zestawieniu z jego jasnąwersją. Na podłodze użyj drewnianych płyt ceramicznych. Marmur na ścianie i podłodze uzupełnią drewniane meble łazienkowe. To zestawienie pokazuje potęgę nowoczesnych wnętrz: tworzymy przytulny klimat z ekskluzywnym marmurem w roli głównej.

pilch-struktury-1

  • Surowa cegła + Biel + kolor wina

 

Dotychczas omówiliśmy przykładowe aranżacje łazienki – pora na kuchnię. Surowa cegła to dodatek, który nie schodzi z aranżacyjnych list przebojów. Zastanówmy się, w jaki sposób możemy wykorzystać go u siebie.

Cegła w kolorze pomarańczowym/bordowym może stanowić jedną ze ścian w kuchni (wciąż pamiętamy o umiarze) lub tzw. fartuch, tj. przestrzeń między meblami, np. między blatem kuchennym a górnymi szafkami. 
Warto zestawić ją z białą podłogą oraz błyszczącymi meblami w kolorze wina i bieli. Jeśli wybrałeś inne pasujące meble (np. czarno-białe, czarno-szare), kolor bordowy możesz przemycić na ścianie w postaci dekoru.

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies