Ceramika, czy może już sztuka?

BSA20170207_03ANapisał: AdminPilch, dnia: 7 grudnia 2017

Urządzając wnętrze należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Nieważne, czy będzie to kuchnia, łazienka czy salon, musimy wziąć pod uwagę aspekty praktyczne oraz estetyczne. Wnętrze musi spełniać określoną funkcję, ale też podobać się użytkownikom. Aby nadać poszczególnym elementom wyjątkowego charakteru, producenci mebli, domowych sprzętów czy ceramiki coraz chętniej nawiązują współpracę z artystami i kreatywnymi studiami projektowymi.

 

Nie tylko wymiar praktyczny

Przyjrzyjmy się łazienkowym płytkom ceramicznym. Ich cechy związane z funkcją są oczywiste – muszą być trwałe, odporne na wilgoć czy zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu. Jednocześnie to od nich w dużej mierze zależy, jak ostatecznie wyglądać będzie nasza łazienka. Kolorystyka i wzory płytek, sposób ich ułożenia, dekory – to wszystko ma ogromny wpływ na walory estetyczne wnętrza, w przypadku łazienki wyjątkowo istotne. Odpowiednio zaprojektowane płytki same w sobie mogą stanowić wyjątkową ozdobę, a w połączeniu z dobrze dobranymi dodatkami gwarantują, że nasza łazienka będzie się wyróżniać, a każda spędzona w niej minuta należeć będzie do przyjemności. Aby wykorzystać możliwości, jakie dają płytki, producenci współpracują z kreatywnymi projektantami, potrafiącymi połączyć formę z funkcją. Dzięki temu powstają produkty designerskie, a jednocześnie praktyczne.

 

Doskonałym przykładem są cztery linie płytek przygotowane dzięki współpracy Ceramiki Pilch i Studia Lenart.

 

Elegancja i minimalizm

W efekcie tej współpracy powstała designerska kolekcja inspirowana ponadczasowymi wzorami i technikami wykorzystywanymi w sztuce. Projektantka kolekcji, Wiktoria Lenart, projektowała wcześniej meble biurowe i domowe czy obudowy sprzętu elektronicznego i medycznego. W przypadku projektowania płytek ceramicznych mogła skupić się na poszukiwaniu piękna samej formy, nie skupiając się tak bardzo na funkcjonalności i ergonomii. Pozwoliło to na stworzenie eleganckich, minimalistycznych płytek, łączących wysoką jakość producenta z wyjątkowym wyglądem zaproponowanym przez projektantkę.

 

Podziel się z innymi:

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETERA Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat powstawania wzorów i daty wejścia płytek do sprzedaży,
zapisz się do naszej listy newsletterowej.

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies