Czerń i biel

BLACK&-WHITE2Napisał: Ceramika Pilch, dnia: 2 listopada 2017

Czerń i biel – najbardziej klasyczne i uniwersalne zestawienie kolorów. Odpowiednio dobrane wcale nie musi być banalne ani nudne i świetnie sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Łazienka w kolorach black & white

Całkowicie biała łazienka na pewno nie będzie ciekawa. Za dużo czerni z kolei może sprawiać przygnębiające wrażenie. A przecież łazienka jest miejscem, w którym każdy powinien czuć się dobrze. W końcu nie tylko dbamy tam o higienę, ale też relaksujemy się i szukamy wytchnienia po ciężkim dniu. Jednak odpowiednie połączenie tych dwóch kolorów pozwala uzyskać naprawdę zaskakujące efekty. Ma być nowoczesna? Wystarczy do białych płytek ceramicznych dodać graficzny dekor lub odpowiednio ułożyć czarne i białe płytki na ścianach i podłodze. Do tego stylowe meble i dodatki i sukces gwarantowany. Błyszczące czarne płytki i mozaiki mogą z kolei tchnąć we wnętrze sporą porcję elegancji. Oczywiście nie trzeba się ograniczać do tych dwóch kolorów. W eleganckim czarno-białym wnętrzu na pewno sprawdzą się na przykład fioletowe lub zielone dodatki. Odważni mogą zaszaleć z czerwienią lub żółcią. Możliwości są nieograniczone, czerń i biel dobrze dogadują się z każdym innym kolorem.

Zaproś czerń do kuchni

To połączenie świetnie sprawdzi się również w kuchni. Prosta i nowoczesna czy z przepychem – czarno-biała kuchnia na pewno będzie robić wrażenie. Czarne płytki na podłodze czy części ściany, zestawione z blatami w tym samym kolorze i białymi meblami to najlepszy sposób na klasyczną, elegancką kuchnię. Szukając nowoczesności warto postawić na czarne fronty albo dekory. Podobnie jak w łazience, tak i w kuchni bez trudu połączymy czerń i biel z innymi kolorami. Stawiając na czarno-białą kuchnię warto pamiętać, że czarne powierzchnie są trudniejsze w utrzymaniu. Praktyczniejszym rozwiązaniem będzie dominacja “łatwiejszej” i powiększającej optycznie wnętrze bieli połączonej z czarnymi akcentami.

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies