Domowe SPA w balijskim stylu

Pilch-grafika-blog-21-08-18Napisał: AdminPilch, dnia: 13 sierpnia 2018

Znajdujesz się na jednej z indonezyjskich wysp. Stąpasz po ciepłych, drewnianych deskach swojego tarasu. Drogę do wolnostojącej wanny wypełnia woń aromatycznych olejków i relaksująca muzyka. Kąpiel pod gołym niebem umilają Ci cudownie zielone palmy znajdujące się wokół. Wszystko to sprawia, że… odpływasz.
Brzmi świetnie, prawda? A co gdybyśmy stworzyli sobie taki klimat we własnym, domowym zaciszu? Pokażemy Ci, jak możesz to zrobić!

 


Jaki kolor ma natura?
Wybierz dla swojej łazienki kolorystykę podobną do tej, którą opisujemy powyżej. Postaw na drewnopodobną podłogę. Wybierz neutralne kolory ścian. W tym przypadku świetnie sprawdzą się wszelkie odcienie beżu. Kolejnym pasującym tu kolorem będzie stonowana zieleń np. w postaci monstery, czy palmy. Tak przyjazna paleta barw, sprzyja wyciszeniu i regeneracji. W takim wnętrzu na pierwszy plan wyłania się piękno natury.
Dzięki takim zabiegom Twoja zwykła łazienka nabiera cech egzotycznego SPA. Co dalej?
2 (4)

Kiedy zapragnąłeś Bali…

Do świata cudownej Bali przeniosą Cię połączenie drewna z kamieniem i bujną roślinnością. Piękno surowych materiałów możesz wykorzystać poprzez dopełnienie aranżacji o kamienną umywalkę i drewniane dodatki – rama wokół lustra, blat przy zlewie, kosz na pranie lub koszyk na kosmetyki.
Zauważyłeś już, że Twoja łazienka nie musi znajdować się na otwartej przestrzeni, by do złudzenia przypominać profesjonalny pokój kąpielowy rodem z Bali?

Co zamiast wanny wolnostojącej?

W przypadku małej łazienki warto wybrać wannę do zabudowy  i ustawić ją bezpośrednio przy ścianie. Zaoszczędzamy wtedy sporo miejsca. Obudowa wanny powinna najlepiej wpisać się w aranżowaną przestrzeń, którą stworzyliśmy. W przypadku egzotycznej łazienki rekomendujemy obudowę drewnianą.
Wanna postawiona na środku balijskiej łazienki dodaje wnętrzu królewskiego stylu. To jeden z modniejszych trendów łazienkowych. Nie zapomnij położyć obok, na ziemi swoje ulubione olejki do kąpieli oraz pachnące świece.

Wisienka na torcie

Dopełnieniem wymarzonego, egzotycznego klimatu będzie odpowiednio dobrane oświetlenie. W balijskim SPA świetnie sprawdzą się także LED umieszczane pod wanną lub w pobliżu kabiny prysznicowej. Możesz skorzystać także z regulacji natężenia światła.

Zainspirowany? Pamiętaj, że to Ty urządzisz swoje wnętrze najlepiej. Na zdjęciu przedstawiamy nasze wyobrażenie domowego SPA, inspirowane klimatem Bali.

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies