Kuchnia z salonem i pomysł na płynne przejście

miniatura2Napisał: AdminPilch, dnia: 21 grudnia 2018

miniatura2

Dzięki połączeniu kuchni z salonem nasze mieszkanie zyskuje więcej światła i wolności. Wspólna, otwarta przestrzeń obu tych pomieszczeń z powodzeniem znajduje coraz więcej zwolenników. W poniższym wpisie pokażemy Wam, jak z powodzeniem połączyć kuchnię z salonem, a wygodę ze stylem.

 

Znajdź element wspólny – postaw na podłogę!

Aranżując swoje mieszkanie, możemy potraktować każde z pomieszczeń, jako nowy, osobny projekt lub zaprowadzić w całym wnętrzu spójność – kolorów, materiałów, dodatków. W momencie, gdy wystrój kuchni i salonu różnią się, trudniej o subtelne przejście między pomieszczeniami. Do kuchni otwartej na salon, warto wybrać tę samą, neutralną podłogę lub pomyśleć o podobnej aranżacji obu wnętrz.

 

Kolekcja podłogowa Traffic to propozycja jasno i ciemnoszarych płytek bezfugowych, o delikatnym wzorze. Kolekcję ze względu na swoje barwy pasuje do wielu wnętrz i styli. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy martwić się gustownym efektem przejścia między kuchnią a innym pokojem. Łączy je podłoże. To minimalistyczna propozycja dla nowoczesnego odbiorcy, który lubi poczucie przestrzeni!

Traffic

Wybierz rozmiar XXL

Podłoga wcale nie musi być nudna. Ułożenie płytek o większym formacie jedynie w konkretnej części pomieszczenia jest świetnym sposobem na wydzielanie jadalni w salonie (lub innej części otwartej). Płytki podłogowe w rozmiarze XXL znajdziemy w kolekcji Viena. Marmurową biel świetnie uzupełni duży, dębowy stół, białe dodatki i sporo światła. Kuchnię z płytkami wielkoformatowymi Viena z powodzeniem połączymy z salonem, który wypełniają drewniane panele podłogowe. W przypadku tej kolekcji oprócz bieli dobrze sprawdzą się dodatki w barwach czerni, zgniłej zieleni i beżu. Wybierając kolekcję Viena, powinniśmy zrezygnować z abstrakcyjnych połączeń kolorystycznych. W tym zestawieniu mogą nie zdać egzaminu.

Viena

 

Ceramiczny „dywan”

Ten nowoczesny, zrobiony jest z tego samego materiału, na którym leży… W kolekcji Roma bazę stanowią szare płyty inspirowane marmurową strukturą.

Wybierając jasnoszarą podłogę, możemy ułożyć ciemniejszy odcień płytek pod stołem, tworząc ciekawy rodzaj dywanu. Kolejny sposób to wykorzystanie dwóch kolorów do podziału kuchni na część jadalną i… kulinarną? ;). Roma pozwala nam na większe możliwości kolorystyczne, ponieważ zarówno stonowane drewno, jak i szare ściany oraz dodatki w kolorach złota czy brązu będą bardzo dobrze łączyły się z tą kolekcją. Roma stawia znak równości pomiędzy nowoczesnością i stylem klasycznym. W przypadku obcowania z tą kolekcją ogranicza nas właściwie tylko nasza wyobraźnia. To propozycja godna uwagi. Więcej kuchenno-salonowych inspiracji znajdziecie w zakładce „Kolekcje podłogowe”.

Roma

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies