Łazienka: czy to miejsce na sztukę i folklor?

blog-pilch-miniatura-25-09-2018Napisał: AdminPilch, dnia: 27 września 2018

Evviva l’arte!  wyrywa się samo!
Właśnie tak podsumowalibyśmy prace związane z tworzeniem kolekcji BATTIK. To w niej, w całej okazałości mienią się kolejno: malarstwo, folklor i miłość do natury. Czy gdzieś pomiędzy niebanalnym połączeniem motywów i przemyślaną kompozycją kolorów znajdzie się miejsce na przyziemną funkcjonalność?


Malarstwo

Roman Opałka – malarz i wyznawca sztuki konceptualnej, w której ważniejsza od dzieła jest sama idea. Wreszcie ten, który powiedział: „Próbuję namalować coś, co nie było jeszcze namalowane. Namalować czas trwania jednej egzystencji”. To z jego twórczości pozwoliliśmy sobie czerpać inspiracje.
Malarstwo, które próbuje uchwycić życie na łazienkowych płytkach? Dlaczego nie!
Grunt to właściwa inspiracja.

Stworzenie faktury bazującej na powtarzalnym, kreskowanym motywie jest ukłonem w stronę stylu, jakim posługiwał się malarz. W tym też celu wykorzystaliśmy odcienie czerni i złamanej bieli, tworzące kontrast lub delikatną fakturę.


Folklor

Kojarzony głównie z żywymi kolorami i intensywnym wzornictwem. W tak stylizowanych wnętrzach znajdziemy meble oraz ozdoby przesiąknięte ludowością, bogatą w kwiaty i motywy zwierzęce. Uzupełnieniem folkowej aranżacji są naturalne materiały, takie jak drewno, len, bawełna, filc. W jaki sposób folklor objawia się w kolekcji Batik?

Przede wszystkim poprzez inspirację dawnym rzemiosłem i dawną techniką barwienia tkanin – batikiem. Floralny wzór widoczny na czarno białej ścianie to nic innego jak znamię kultury folkowej.  Nasza kolekcja to subtelna odsłona stylu folkowego:


blog-pilch-zdjęcie1-25-09-2018

 

Natura

Drewno, biel i czerń – kolory ziemi. Połączenie tak dobre, że w uszach pobrzmiewa spójna melodia.
To kolory, dzięki którym umiejętnie przechodzimy od minimalistycznych zdobień do natury i folkloru. Drewnopodobne elementy doskonale uzupełnią chłodniejsze akcenty ze świata malarstwa. To one odgrywają dominującą rolę w stylu folkowym, przez co nie należy się obawiać, że wykończenie łazienki może być niespójne.

W tej aranżacji postawiliśmy na kolor niebieski. Świetnie odnajduje się w towarzystwie czarnych i białych elementów, tworzących klasyczną tonację.

 

blog-pilch-zdjęcie2p-25.09.2018

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies