Luksus i ponadczasowa elegancja w stylu art déco

topNapisał: AdminPilch, dnia: 6 marca 2019

Lubisz luksus, funkcjonalność i elegancję? Fascynuje Cię klimat lat 20. i 30. ubiegłego wieku? Doskonale! Oto łazienka inspirowana wyrafinowanym stylem art déco.

Dwudziestolecie międzywojenne to okres prohibicji, rozkwitu jazzu i kina niemego, a także życia towarzyskiego. To czas, kiedy kultura przeżywała swoje najpiękniejsze chwile. To także awangarda, która wkradła się do wnętrza domów, przekształcając na swój sposób praktycznie wszystkie popularne wcześniej style. Art déco, czyli elegancja, luksus, przepych, bogactwo i funkcjonalność. Styl, który do dziś jest niezwykle ceniony.

 

Urzekająca elegancja

Art déco to styl w sztuce, modzie, architekturze i dekoracji wnętrz, rozpowszechniony w latach 1919–1939. Nazwa wywodzi się od francuskiego art – sztuka i décoratif – dekoracyjny. Nurt ten zrodził się jako sprzeciw dla niezdyscyplinowanej secesji. Charakterystyczna dla art déco była perfekcja i niezwykła wręcz dbałość o detale, a także formy geometryczne oraz wzory. Z kolei materiały, z których tworzono meble czy inne elementy wyposażenia musiały być unikatowe i najwyższej jakości, jak np. heban, brąz czy kość słoniowa. W latach 20-tych i latach 30-tych ubiegłego wieku dekorowanie zyskało zupełnie nowy wymiar i zagościło także w łazienkach pozwalając korzystać z zabiegów higienicznych w pełnych luksusu wnętrzach.

dekko1

 

Łazienka art déco w pigułce

W łazience w tym wyrafinowanym stylu znajdziemy przede wszystkim:

– geometryczne kształty i eleganckie zdobienia

– wysokiej jakości materiały

– stonowaną kolorystykę

– dekoracyjne wyposażenie: żyrandole, kryształowe lustra o wyrafinowanych kształtach (np. owalne) i precyzyjnie wykończonych krawędziach

bardzo ważną rolę odgrywają również rośliny o dużych, rozłożystych liściach, a także luksusowe tkaniny, takie jak aksamit, kaszmir, czy jedwab.

dekko2
Stwórz magiczny klimat lat 20. z kolekcją DEKKO

Kolekcja DEKKO nawiązuje do designerskich trendów z początku XX wieku. To odbicie fascynacji niepowtarzalnym stylem art déco, którego esencją była właśnie dekoracyjność, kolor i bogactwo materiałów.

Siłą naszej kolekcji jest ponadczasowa elegancja, geometria, metaliczny błysk i lekka, współczesna kolorystyka – kremowa biel i jasny denim. Minimalistycznie lub ekstrawagancko: dwa linearne wzory w kolorze chłodnego złota, można zastosować osobno, połączyć, dopełnić akcentami miedzianej mozaiki lub listwy.

Kolekcja zawiera: płytkę podstawową, dwa dekory oraz dwa rodzaje mozaiki miedzianej i listwy. Dostępna w dwóch lekkich wizualnie kolorach – kremowej bieli, a także jasnego denimu.

dekko3

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies