Mała łazienka – duży problem. Jak „oszukać oko”?

topNapisał: AdminPilch, dnia: 17 kwietnia 2019

Mały metraż to duże wyzwanie przy projektowaniu i urządzaniu łazienki. Jednak zastosowanie kilku prostych rozwiązań może w istotny sposób wpłynąć zarówno na wizualną, jak również funkcjonalną stronę Twojego salonu kąpielowego.

Płytki mają największy wpływ na ostateczny wygląd Twojej łazienki. Dlatego też ich wybór często stanowi największe wyzwaniem podczas jej urządzania. Kiedy metraż naszego salonu kąpielowego jest mały, poziom trudności rośnie.

 

Nie musi być nudno

Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory optycznie powiększają. Dlatego do małej łazienki, wybierz kafelki w takich właśnie barwach. Dobrymi i ponadczasowymi kolorami będzie oczywiście biel, kość słoniowa i subtelna szarość. Jeżeli zdecydujesz się na białe płytki, nie oznacza to jednak, że musisz godzić się na nudę. Mocne akcenty kolorystyczne, np. w postaci kolorowej armatury lub geometrycznych kształtów są jak najbardziej pożądane!

Obraz005

Rozmiar ma znaczenie

Podczas aranżacji Twojego salonu kąpielowego warto zwróć szczególną uwagę na rozmiar płytek. W małych łazienkach sprawdzą się te w większym formacie. Prostokątne kafle układane poziomo wizualnie ją poszerzą. Natomiast układane pionowo sprawią, że wnętrze wyda się wyższe.

 

Postaw na błysk!

Poza kolorem, a także ułożeniem, ważną kwestią jest połysk płytek. Dlatego też wykorzystanie materiałów odbijających światło to powszechne rozwiązanie w niewielkich łazienkach. Warto pamiętać, że poza kafelkami na wysoki połysk i szklaną kabiną, w małych wnętrzach, świetnie sprawdzi się także armatura pokryta specjalną powłoką chromowaną.
Do łazienek z małym metrażem idealnie sprawdzą się płytki z naszych kolekcji, m.in.: Nordica, Inez, a także Natural.

 

Obraz004

 

Kiedy wybrałeś płytki, zadbaj o …

 

Odpowiednie oświetlenie

Mała łazienka, która dodatkowo jest słabo oświetlona, wyglądać będzie na jeszcze mniejszą niż w rzeczywistości. Tak więc zastosowanie kilku różnych źródeł światła to w takim przypadku konieczność – centralne górne światło nie wystarczy, nawet w pomieszczeniu o niewielkim metrażu. W małej łazience najlepiej sprawdzi się światło o stosunkowo chłodnej barwie.

 

Duże lustro

Całość wyposażenia dopełni szerokie lustro, które powiększy powierzchnię łazienki. Dobrym pomysłem jest zamontowanie dwóch tafli na przeciwległych ścianach.

 

Wyposażenie o dużych gabarytach

Ceramika sanitarna o małych wymiarach jest oczywistym wyborem przy aranżowaniu łazienek o małym metrażu. Warto jednak pamiętać, że zbyt duża ilość tego typu wyposażenia, zamiast zaoszczędzić przestrzeń, doprowadzi do powstania chaosu. Dlatego świetnym rozwiązaniem będzie wybranie sprzętów o dużych gabarytach. Nie wpłyną one na optyczne zmniejszenie łazienki, ale nadadzą jej przestronności i uporządkowania.

Obraz003

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies