Nudna łazienka? Ożywi ją mozaika!

metro-04_AN_8318-1024x665Napisał: Ceramika Pilch, dnia: 12 października 2017

Mozaika jest jednym z najbardziej efektownych sposobów na ożywienie i ozdobienie każdej, nawet najnudniejszej, łazienki. Dzięki wszechstronności i dużemu wyborowi wzorów czy kolorów można ją wykorzystać na wiele sposobów.

Mozaika czyli co?

Najczęściej mozaika to małe, kolorowe kwadraty, połączone ze sobą siatką plastikową lub specjalnym papierem i sprzedawane w plastrach o różnych rozmiarach. Nie ma jednak reguły i bez trudu znajdziemy także mozaiki o innych, nawet nieregularnych, kształtach. Mozaiki mogą być ceramiczne, szklane, a nawet z kamieni naturalnych czy półszlachetnych. Dla osób chcących zastosować takie rozwiązanie w swojej łazience ważniejszy jest jednak zakres możliwości, jakie daje mozaika. A ten jest bardzo szeroki!

Wszystkie nasze wzory mozaik znajdziesz tutaj

Nieograniczone możliwości mozaiki w łazience

Mozaika doskonale sprawdzi się jako niewielki element dekoracyjny – obramowanie wokół luster, umywalek, mebli łazienkowych czy jako dodatek do płytek ceramicznych. Można ją wykorzystać również jako mały dekor lub do tworzenia dużych artystycznych wzorów. Mozaika na fragmencie ściany czy podłogi idealnie oddzieli od siebie poszczególne strefy naszej łazienki. Jest też niezwykle plastyczna, dzięki czemu świetnie sprawdzi się tam, gdzie standardowe płytki łazienkowe nie znajdą zastosowania – na przykład na zaokrąglonych powierzchniach i łukach. Właśnie dlatego bardzo modne są wykończenia mozaiką półokrągłych wanien czy umywalek.

Ciekawe aranżacje łazienek z wykorzystaniem mozaiki – sprawdź!

Ważna zasada – zachowaj umiar

Jak widać mozaikę zastosować można na wiele sposobów – łatwo jednak przesadzić. Przede wszystkim jako element dekoracyjny powinna ona pasować do zastosowanych w naszej łazience płytek i elementów wyposażenia. Nie może dominować w pomieszczeniu i przytłaczać. Dlatego wyboru miejsca i sposobu, w jaki wykorzystamy mozaikę, jej wzoru czy koloru warto dokonać już we wstępnej fazie projektowania wnętrza. Warto poszukać inspiracji w branżowych katalogach lub Internecie – znajdziemy tam mnóstwo pomysłów na dobre wykorzystanie mozaiki łazienkowej.

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies