Płytki ceramiczne w salonie – dlaczego warto?

topNapisał: AdminPilch, dnia: 20 lutego 2019

Chłodny styl, zimne stopy i przesadna sterylność wnętrza – czy nie tak wyobrażasz sobie salon z ceramicznymi płytkami podłogowymi? W dzisiejszym artykule obalamy mity i odkrywamy nowe trendy. Przekonaj się, jak wiele zyskujesz, decydując się na taką podłogę w pokoju gościnnym. Zapraszamy do lektury!

Czysta moda!
Schludne, przejrzyste i zadbane wnętrze zawsze będzie modne. Utrzymanie czystości w salonie – pokoju, w którym głównie toczy się życie domowników – staje się szybsze i prostsze, jeśli podłoga zostanie wyłożona kafelkami ceramicznymi. Łatwość czyszczenia takiej faktury jest szczególnie ważna, w momencie, gdy podłoga staje się miejscem zabawy małych dzieci, a także, kiedy w domu mieszka futrzak. Do ich czyszczenia potrzebujemy odrobiny odpowiedniego środku, wody i mopa. Jeśli z pokoju gościnnego wychodzimy na taras, tym bardziej warto przemyśleć temat kupna płytek podłogowych.
Co więcej, płytki ceramiczne nie wchłaniają kurzu – to dobra wiadomość dla małych i dużych alergików.

verona
Po drugie: Trwałość!
Płytki ceramiczne będą służyć dłużej niż klasyczne panele podłogowe. Żywotność tych drugich szacowana jest na około 5 lat. Pamiętajmy jednak, że tak jak w przypadku wielu produktów – wszystko zależy od jakości. Podczas zakupów warto więc zwrócić uwagę na klasę ścieralności płytek. Do salonu – miejsca intensywnie „używanego” rekomendujemy wybrać płytki o klasie ścieralności PEI 3/750.
Płytki ceramiczne nie tylko „żyją” dłużej, są też wykonane z trwalszego materiału. Gwarantują dzięki temu większą odporność (np. na zarysowania) niż w przypadku podłogi z drewna czy paneli.
Siła imitacji
Płytki ceramiczne odwzorowują wiele materiałów: od drewna po modny dziś beton, czy marmur. Sprawdzą się więc zarówno klasycznym salonie (z drewnopodobną podłogą), jak i w pomieszczeniach utrzymanych w stylu rustykalnym, nowoczesnym czy glamour.
Kiedy już wybraliśmy rodzaj i kolor płytek ceramicznych, możemy teraz pomyśleć nad ich ułożeniem. Do wyboru kilka wariantów. W jodełkę, równolegle, w wybranych miejscach… (zachęcamy do zgłębienia tematu poprzez przeczytanie naszego wpisu na Facebooku: https://www.facebook.com/CeramikaPilchJasienica/photos/a.1669828073264876/2011824409065239/?type=3&theater )
Efektowne wzory widoczne na płytkach możemy kupić w wydaniu matowym lub połyskującym, a jeśli trudno nam zdecydować… Stonowane płytki matowe ułożone na ścianie, mogą stworzyć świetny duet z błyszczącymi kaflami na podłodze (lub odwrotnie).

aran
Błoga cisza
Kolejną zaletą płytek ceramicznych jest większa niż w przypadku paneli podłogowych izolacja akustyczna. Wykorzystując je w swoim wnętrzu, możesz liczyć na lepsze „wygłuszenie” pomieszczeń.

turin
Ciepło cieplej
Jeśli decydujesz się na ogrzewanie podłogowe, płytki ceramiczne okażą się najlepszym rozwiązaniem. Również z ekonomicznego punktu widzenia – posiadają bowiem wyższy współczynnik przewodzenia ciepła.
Wnioski? Ceramiczne płytki podłogowe to rozsądne i wdzięczne rozwiązanie, które sprawi, że w Twoim stylowym wnętrzu królować będzie trwałość materiału.

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies