Podłoga w kuchni – jak najlepiej rozgryźć ten temat?

miniatura-blogNapisał: AdminPilch, dnia: 12 grudnia 2018

Planujesz zaprowadzić w swoim domu kuchenne rewolucje? Świetnie! Pytanie,
w jaki sposób stworzyć miejsce, w którym prostota serwowana jest z niebanalnym designem, a funkcjonalność i estetyka tworzą wysmakowany duet. Dobra kuchnia ma własny smak i klimat. Planując urządzanie kuchni, zacznijmy od bazy – podłogi. Przygotowaliśmy krótki poradnik, podpowiadający Wam, którą z nich wybrać.

 

 

Stylowy kawałek podłogi

W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz świetnie sprawdzają się duże, jasne płytki (białe lub bezpieczniejsze ze względu na kolor – szare). Taką aranżację możesz stworzyć korzystając z kolekcji Traffic: ceramiczne płytki podłogowe w popielatym odcieniu w połączeniu z białymi meblami tworzą aranżacyjny bestseller – duet bieli i szarości. Jeśli obawiasz się białego koloru, jasnoszare podłoże zestaw z ciemniejszym odcieniem mebli. Biel przemyć
w postaci dodatków i „fartucha”*.

*Pamiętasz, co to?

 

Traffic

 

Chcąc odejść od sterylnego wyglądu kuchni, pomyśl o drewno – lub „marmuropodobnym” blacie. Połączenie różnych kolorów i faktur może dać naprawdę ciekawe efekty, ponieważ z powodzeniem połączymy ze sobą dwa różne style.

W parze z białymi meblami równie dobrze sprawdzą się panele w kolorze jasnego drewna. To rozwiązanie przeznaczone jest dla większych kuchni z wyspą, której blat również byłby drewniany lub drewnopodobny. To prosty sposób na spójne pomieszczenie wyglądające bardzo stylowo. Przykładem takiego rozwiązania jest kolekcja Verdun.

 

 

Verdun

 

Hexagon Cement – szara eminencja!

Sześciokąty w odcieniach szarości, którymi wyłożona jest podłoga i mozaika ścienna warto połączyć z meblami w kolorze jasnego drewna lub bieli. Stworzymy dzięki temu styl będący odzwierciedleniem wspomnień z sielskiego dzieciństwa.

Heksagon to za mało?! Lubisz odważniejsze wariacje? Poznaj trend nieschodzący ze ścianek (i podłogi). Choć tego typu projekty wyglądają na nieskończone
to zamierzony efekt. Wykorzystaj płytki w kształcie heksagonu, ale nie kładź ich na całą powierzchnię, stwórz „nieskończony” efekt, tj. połóż je na część podłoża,
a resztę miejsca wypełnij gładką najlepiej jasną płytką.

 

heksagon-cement-blog

 

 

Meble w kuchni

Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na kuchnię o wymiarach salonu. Zachowując jednak jasną kolorystykę, możemy wizualnie powiększyć pomieszczenie. Wraz z wykorzystaniem jasnych płyt podłogowych, możemy pomyśleć o równie jasnych meblach. W takiej stylizacji najlepiej sprawdzi się materiał sztuczny. Ponadto funkcjonalność białych lub jasnoszarych mebli jest o tyle duża, że nie widać na nich osadzającego się kurzu, a jeśli są z materiałów sztucznych o gładkiej/błyszczącej fakturze bardzo łatwo pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.

Co zamiast nowoczesności?

 Dla fanów pozostania w nieco bardziej barwnym świecie przygotowaliśmy inną propozycję. Ciemniejsze drewno na podłodze, minimalistyczne, ciemne krzesła,

a na ścianach cegła – świetne wnętrze dla mniejszych pomieszczeń, w których pozostaje wiele miejsca na wielobarwne dodatki. Możemy również dołożyć do tej aranżacji czarne dekoracje (np. w przypadku zastawy kuchennej). Całość osiągnie intrygujący, ciekawy wygląd, który na pewno będzie odpowiadał sporej części klientów. Do wykorzystania tego projektu polecamy zapoznać się z kolekcją podłogową Porto.

porto-blog

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies