Połączenie kuchni z salonem

viena-AMBIENTE-REAL-700x452Napisał: AdminPilch, dnia: 8 listopada 2017

W nowych domach i mieszkaniach dominuje trend do otwierania kuchni i łączenia ich z pokojami dziennymi. Ma to niewątpliwie zalety – powiększa optycznie przestrzeń i jest po prostu wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Otwarta kuchnia stawia jednak duże wyzwanie aranżacyjne. Jak ją urządzić, by dobrze łączyła się z salonem?

 

Wyznacz granicę

Otwartą kuchnię warto w jakiś sposób – chociażby symbolicznie – oddzielić od pokoju. Oczywistą granicą wydaje się podłoga. W kuchni najlepiej sprawdzają się oczywiście ceramiczne płytki podłogowe. Są nie tylko ładne, ale przede wszystkim łatwe w utrzymaniu i odporne na zniszczenia. W salonach częściej spotykamy wszelkiego rodzaju parkiety czy panele. Miejsce, w którym podłogi się łączą jest więc oczywistą granicą między oboma pomieszczeniami. Nie oznacza to jednak, że musimy je oddzielić prostą kreską. Ceramikę można na przykład zastosować tylko w części roboczej kuchni – przy blatach czy wokół wyspy. Oczywiście kluczowy jest odpowiedni dobór kolorystyczny podłóg – muszą one współgrać nie tylko ze ścianami czy meblami, ale też ze sobą nawzajem. Ciekawym wyborem mogą być też płytki ceramiczne o fakturze przypominającej drewno, które doskonale zgrają się z podłogą w salonie. Dobrym sposobem na symboliczne odcięcie części kuchennej od pokoju wypoczynkowego będzie też  na przykład wyspa.

Szukasz odpowiedniej ceramiki do kuchni i salonu? Sprawdź nasze kolekcje podłogowe 

Muszą do siebie pasować

Otwarta kuchnia musi współgrać z otoczeniem. Nie znaczy to oczywiście, że kolory w kuchni muszą być identyczne z tymi w salonie. Wszystko zależy od naszych własnych upodobań. Kuchnia może być niejako przedłużeniem salonu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by oba pomieszczenia kontrastowały ze sobą. Ważne, by efekt nie przytłaczał, a kuchnia i salon nie odstawały od siebie za bardzo. Fajnie, jeżeli będą ze sobą w jakiś sposób korespondować. Kolory i wzory z salonu można przenieść do kuchni na przykład w formie ozdobnych ceramicznych dekorów, odpowiednio dobranych frontów meblowych i blatów albo dodatków.

 

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies