Ściana inspiracji – pierwszy etap wnętrzarskich zmian

moodboard3Napisał: AdminPilch, dnia: 8 listopada 2018

Jeden z wyjątkowych, często długo wyczekiwanych momentów w życiu? Z pewnością jest to urządzanie własnego domu, czy mieszkania!

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim, czy chcemy przeprowadzić remont łazienki – działamy tak samo. Próbujemy obmyślić dobry plan i spójną wizję dla konkretnego pomieszczenia. To przyjemny, ale i trudny proces, podczas którego często zastanawiamy się, czy nasze pomysły są trafne?

Z gustem? Czy to, o czym marzyliśmy, znajduje swoje odzwierciedlenie w nowej aranżacji? Znasz to uczucie, kiedy podczas przeglądania inspiracji, zdajesz sobie sprawę, że podoba Ci się co druga łazienka oglądana na homebooku? Wystrój i umeblowanie wnętrza warto zaplanować na podstawie własnoręcznego, dopieszczonego moodboardu. Przekonaj się, co to takiego.

 

Moodboard – Twoja tablica inspiracji

Pomoże Ci zarówno we współpracy z architektem wnętrz, jak i w przypadku samodzielnej aranżacji pomieszczenia. Możesz z powodzeniem, wykorzystać go planując remont, ślub, lub inne ważne dla Ciebie wydarzenia. Moodboard przygotujesz zarówno w wersji elektronicznej i tej „namacalnej”. Przy planowaniu nowego wnętrza, do stworzenia własnej tablicy inspiracji potrzebujesz:

– Kartki papieru/białego arkusza,
– Palety kolorów, które chciałbyś wykorzystać w swoim wnętrzu (próbki materiałów, farb ściennych)
– Próbki płytek ceramicznych/paneli
– Przykłady mebli i wymarzonych dodatków w postaci oświetlenia, dekoracji (mogą to być wycinki z gazet)
– Zdjęcia faktur, podobających Ci się struktur (sprawdź poprzedni wpis na temat łączenia różnego rodzaju faktur:                 http://pilch.pl/%E2%80%A8marmur-drewno-gladka-biel-pora-na-laczenie-struktur/

 

moodboard2

 

I ETAP: Czas na układankę!

Zgromadzone elementy spróbuj odpowiednio dopasować. Stwórz całość, ale rób to etapami. Jeśli zobaczysz nową ciekawą inspirację, produkt dopnij je do swojej tablicy.

Później sprawdź, jakie elementy powtarzają się w Twoich zbiorach, które kolory lub wzory dominują, a co kompletnie odbiega od całości. Usuń niepasujące części.

II ETAP: Konkret!

Skomponuj konkretną tablicę stanowiącą jedno pomieszczenie, która będzie stanowić dla Ciebie klucz do dalszych działań. Moodboard umożliwia uporządkowanie wielu Twoich pomysłów. Dzięki tej metodzie urzeczywistnisz wnętrze, którego szukasz. Zobaczysz, moodobard zwalczy wnętrzarski chaos w Twojej głowie.

III ETAP: Zakupy!

Na tablicy lub poza nią kompletujemy dostępne w sklepach produkty, dzięki którym stworzymy wnętrze idealne.


Podążaj za pomysłem – moodboard z kolekcją PERLA

Zanim stworzyliśmy tę spójną wizję, przerabialiśmy kilka (kilkanaście?) podobnych… Na pierwszy rzut oka w projekcie dominuje szarość i sympatia do wielkomiejskiego klimatu. Postawiliśmy na gładkie szare kafelki i błyszczącą mozaikę przy lustrze. Chcąc przełamać nieco nudną szarość, projekt wzbogaciliśmy o czarny dekor. Takie połączenie okazało się świetnym frontem dla wanny wolnostojącej – kolejnego trendu, który pokochaliśmy od pierwszego wejrzenia.

Czarną podłogę zestawiliśmy ze śnieżnobiałymi elementami wyposażenia. Spoglądając na widok za oknem, zorientowaliśmy się, że to wnętrze świetnie uzupełnią granatowe dodatki takie jak ręczniki, czy mydelniczka. J Więcej naszych moodboardów znajdziecie tutaj: https://www.pinterest.co.uk/ceramikap/pins/

 

moodboard1

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies