Styl toskański. Ulubiona kraina Dantego i Leonarda da Vinci w Twoim domu

Toskania_topNapisał: AdminPilch, dnia: 26 kwietnia 2019

Gaje oliwne, winnice, fantastyczne plaże, rzeka Arno, tworząca malownicze wąwozy i zapierające dech w piersiach zabytki. Ulubiona kraina Dantego i Leonarda da Vinci. Każdy kto zwiedził słoneczną, skąpaną w zieleni Toskanię marzy by zostać tam na dłużej. To niezwykłe miejsce możemy nie tylko zatrzymać w swojej pamięci, ale też zamknąć je w swoim domu. Jak zatem przenieść Toskanię do wnętrza swojego mieszkania?

 

Kolory Toskanii…

W tym stylu dominującymi kolorami są biel, ciepłe odcienie beżu, oliwkowej zieleni, pomarańczy i żółci. Natomiast do mocniejszych akcentów kolorystycznych możemy zaliczyć bordo czy turkus, które stanowią jedynie przyciągający uwagę dodatek we wnętrzach, w których królują barwy natury.

Toskania_003

 

Podłoga inspirowana naturą

Styl śródziemnomorski jest inspirowany naturą, przywodzi na myśl przytulne, klimatyczne mieszkania. Dlatego wybierając podłogi, warto zainspirować się właśnie naturą. We wnętrzach nawiązujących do Toskanii doskonale sprawdzą się więc podłogi z kolekcji: Portland, Carson i Bari. Dzięki starannym doborze pigmentów udało się wydobyć z drewna to co w nim najpiękniejsze.

Toskania_002

 

Meble jak ze strychu babci

Styl toskański to także naturalne materiały w wystroju wnętrza. Postaw więc na drewniane meble, najlepiej takie, które wyglądają jak odnalezione na strychu babci. Jeżeli natomiast stawiasz na nowoczesne wyposażenie – to koniecznie białe. Z kolei łóżko w sypialni może być drewniane lub żelazne. Nie zapomnij jednak o pościeli z białego płótna, zdobionej haftami i koronkami. Śródziemnomorski wystrój wnętrza można podkreślić także za pomocą wewnętrznych okiennic. Nie musisz wtedy montować karniszy i zasłon.

 

Szykowne bibeloty

Styl toskański uwielbia szykowne bibeloty. Nie może być ich zbyt wiele, aby nie przytłaczały przestrzeni, muszą być jednak widoczne. Postaraj się więc o elementy wystroju z kutego metalu: żyrandol nad stołem czy kinkiety. Świetnie będą także wyglądały metalowe uchwyty meblowe. Na ścianach powieś stare ramki, a na sofie ułóż miękkie, dekoracyjne poduszeczki.

Toskania_001

 

Cytrynowe drzewka

W mieszkaniu w południowym klimacie nie może zabraknąć roślin. Tak więc toskański klimat do wnętrza wniosą drzewka cytrynowe, posadzone w dekoracyjnych donicach. Pięknym akcentem będą także piramidy cytryn, winogron, pomarańczy – ułożone na paterach.

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies