Szaro, czyli buro i ponuro? Pomysły na przytulną łazienkę

topNapisał: AdminPilch, dnia: 26 listopada 2018

Styl skandynawski od wielu lat bije rekordy popularności. Charakteryzuje go minimalizm i nieco chłodny look. To właśnie w tym aranżacyjnym nurcie szarość odgrywa pierwsze skrzypce. Pytanie, czy nie warto urozmaicić surowe wnętrze kilkoma ciepłymi akcentami? Poniżej kolekcje płytek ceramicznych, które pokażą Wam, jak elektryzująca może okazać się szara łazienka.

 

 

  • Brazil

Szary to niezwykle wdzięczny kolor. W zestawieniu z wieloma wyraźnymi odcieniami, stanowi świetną bazę. Kolorystyczny duet z jego udziałem to z reguły trafiony pomysł. Jeśli mimo wszystko chciałbyś, żeby w Twojej łazience triumfowała wyłącznie SZAROŚĆ, postaw na dekor w podobnym kolorze. Takie rozwiązanie z pewnością umili to wnętrze. W kolekcji Brazil znajdziesz ozdobny motyw liści. Uwzględniając w aranżacji egzotyczne klimaty, zerwaliśmy z  posępną szarością . Powtarzalny wzór płytki dekoracyjnej możesz wykorzystać, tak jak chcesz. My obramowaliśmy nim lustro. Na ścianach zastosowaliśmy także srebrną listwę, która jeszcze bardziej uwydatniliśmy dekor z liśćmi.

Kolekcję Brazil świetnie uzupełnią białe meble oraz przezroczyste dodatki.

IMG_2290

 

 

  • Loft

 

Jasnoszara podłoga, ciemniejsza ściana i kolejne pomysły na dekoracje ścienne.  Tym razem dzięki nim zaaranżowaliśmy jedną ze ścian łazienki. Niebiesko pomarańczowe płytki tworzą modne, geometryczny wzór. Czy wiesz, że na kolejnej ścianie (prawa strona zdjęcia) zastosowaliśmy tę samą dekoracje? Różni je kolor i sposób ułożenia.

Czas na mozaikę! Często Wam to powtarzamy, ale to prawda – ściana pod prysznicem to idealne miejsce do wykorzystania błyszczącej mozaiki. My wybraliśmy wersję stalową, która pasuje do każdej szarej łazienki. 
Resztę aranżacji możesz wypełnić ciemnymi oraz srebrnymi elementami.

 

 

1 (1)

 

 

  • Tuula

 

Tu dzieje się magia – szarość w najczystszej postaci roztacza swój urok. To propozycja delikatnych zdobień użytych w szarej łazience. Zamiast wyraźnych dekoracji i dodatkowych kolorów, widzimy jak współgrają z sobą różne wzory
i kształty.
Na podłodze położyliśmy płytki heksagonalne. Drobną mozaiką ozdobiliśmy półkę przy lustrze i jedną ze ścian (mozaika w jaśniejszym kolorze). Gładką płytkę bazową uzupełniliśmy o dekor, który nieśmiało przypomina sztukę haftu. Kolekcja Tuula to przykład wnętrza przepełnionego przytulnym minimalizmem. Cechami tego pomieszczenia są funkcjonalność, lekkość i subtelność. Od samego początku w projekcie zakładaliśmy przemyślaną skromność.
Tak zaaranżowane wnętrze świetnie uzupełnią drewniane dodatki i meble.

3

 

 

  • Textile

 

Ściany szarej łazienki zdobią wzory charakterystyczne dla ciepłych i grubych tkanin. Dzięki temu zamiast chłodnego klimatu kolekcja Textile oplata nas swoją miękkością. Jest przytulnie i miło. Na jednej ze ścian wykorzystaliśmy zdobienie kamienne, które zaburza jednostajną gładką ścianę. To nasz ukłon w stronę trafionych dodatków ściennych. Jak wyobrażacie sobie resztę łazienki? Podpowiadamy: pojawia się w niej mnóstwo przyjemnych materiałów. Poruszcie swoje artystyczne talenty do kreowania pozostałych elementów pomieszczenia.

2

Więcej kolekcji płytek łazienkowych znajdziecie w zakładce „oferta”.

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies