W kuchni postaw na dekor

land_kuchnia_03AN_1443-1024x814Napisał: Ceramika Pilch, dnia: 12 października 2017

Od kuchni wymaga się przede wszystkim, by była praktyczna. Na szczęście nie potrzeba wiele, by była również atrakcyjna dla oka.

Płytki w kuchni mają dużo zalet

Do wykończenia kuchni bardzo często stosuje się płytki ceramiczne – zarówno na ścianach, jak i podłogach. Są one nie tylko bardzo praktyczne, ale też estetyczne, co ma ogromny wpływ na ich popularność. Kafelki są odporne zarówno na ogień, jak i uszkodzenia mechaniczne. Do tego łatwo je utrzymać w czystości, są odporne na wilgoć i nie wymagają specjalnej ochrony. Nic więc dziwnego, że doskonale sprawdzają się w pomieszczeniu, gdzie zachowanie czystości jest równie istotne, co trudne, a o zniszczenia nie trudno. Co ważne, płytki w kuchni wcale nie muszą być nudne! Szeroki wybór gotowych kolekcji, różnych wzorów i kolorów gwarantuje, że bez trudu dobierzemy kafelki do kuchennych blatów i frontów mebli. Na atrakcyjność pomieszczenia wpłyną też odpowiednio dobrane dekory.

Zobacz najnowsze kolekcje dekorów

Prosty sposób na ożywienie kuchni

Płytki z dekoracyjnymi wzorami to doskonały sposób na uatrakcyjnienie i ożywienie każdej kuchni. Najczęściej stosuje się nich motywy bezpośrednio związane z kulinariami – grafiki przedstawiające zioła i przyprawy, warzywa i owoce, kawę a nawet zastawę stołową. Wzory mogą być realistyczne, ale nie brakuje też nowoczesnych, graficznych dekorów . Nieważne, czy urządzamy kuchnię tradycyjną, nowoczesną czy w stylu prowansalskim – bez trudu znajdziemy dekory pasujące do zastosowanych w niej płytek, blatów i mebli. To, w jaki sposób je wykorzystamy, zależy już tylko i wyłącznie od naszej własnej wizji. Najczęściej mają charakter dyskretnego, ozdobnego dodatku. Nie brakuje jednak stonowanych wnętrz, w których to właśnie płytki i dekory wychodzą na pierwszy plan, stanowiąc jedyny mocny akcent. Wyobraźmy sobie na przykład kuchnię w stylu prowansalskim lub skandynawskim, z białymi meblami, jasnymi drewnianymi blatami i podłogą. Odpowiednio dobrany dekor bez wątpienia tchnie w takie wnętrze życie i doda mu kolorytu.

Podziel się z innymi:

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies