Wiktoria Lenart


Wciąż szukamy nowych pomysłów i inspiracji, dlatego zaprosiliśmy do współpracy młodą, polską projektantkę designu – Wiktorię Lenart. Jest ona absolwentką i wykładowcą wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od 2013 prowadzi własne Studio Lenart. Ma za sobą udaną współpracę z firmami takimi jak: VOX Meble, Balma, Lupus 73, dla których zaprojektowała meble biurowe i domowe, czy obudowy dla sprzętu elektronicznego i medycznego.

 

BSA20170207_03Azm

 

Projektowaniem wzoru na ceramikę zajmuje się pierwszy raz. Nam opowiada o kulisach powstawania nowego projektu:

Dotychczas projektowałam głównie przedmioty trójwymiarowe i skupiałam się na funkcjonalności i ergonomii. W przypadku tego projektu jest inaczej. Mogę skupić się bardziej na poszukiwaniu piękna samej formy. Oczywiście musiałam także przejść przez etap badań i poznania potrzeb odbiorcy, poznać proces technologiczny wytwarzania ceramiki. Czas spędzony w fabryce Pilch była dla mnie bardzo ważny i inspirujący. Mogłam poznać ludzi z ogromną pasją, którzy są w samym sercu procesu produkcji i wiedzą o niej wszystko.

 BSA20170207_05Azm BSA20170207_36Azm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektowanie „na płasko” okazało się dla mnie także sporym wyzwaniem. Projektuję nie tylko wzór, muszę myśleć o warstwach, fakturze, strukturze płytek. Możliwości wykończenia powierzchni jest naprawdę wiele, szukam takich, które najlepiej pokażą urodę motywu. Nazwałabym ten projekt „wielkim oddechem” i bardzo się cieszę, że znów odkrywam niezbadane przeze mnie wcześniej pola.

 

 

Premiera kolekcji już wkrótce.


 

_MG_3802_małe

Wiktoria Lenart (ur. 1988)

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku jubilerstwo oraz Wzornictwo Przemysłowe na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wiedzę zdobytą w czasie studiów uzupełniła stażem w studio projektowym Code2design w Stuttgarcie. Obecnie jest asystentką w pracowni Narzędzi i Środowiska Pracy na ASP we Wrocławiu. Od 2013  prowadzi Studio Lenart.

Współpracuje m.in. z firmami: Meble Vox, Balma, Lupus73

Nagrody:

Wyróżniona w Konkursie Make Me! 2010, Ikea My Way 2011, Design 28 najlepsze dypomy projektowe 2013, finalistka Young Design 2013. Nagroda IF Design Award 2015, Dobry Design 2015, Złoty Medal CNW 2015, Must Have 2015, Must Have 2016, Dobry Wzór 2016, Top Design Award 2016

strona: www.wiktorialenart.com

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies